Apie mus

Kam skirta ši platforma ir kaip ji atsirado?


Pirmosiomis karo dienomis buvo ištiek didelis šokas iš suvokimo, kiek daug neapibrėžtumo mus supa. Tačiau per kelias dienas praėjus pirminiam šokui, atėjo noras veikti – padaryti tai, kas nuo mūsų priklauso, ir tokiu būdu susigrąžinti kontrolę į savo rankas. Buvo ir yra daugybė galimybių, kaip galima padėti Ukrainai ir ukrainiečiams: aukoti pinigų, globoti šeimą, prisijungti prie vienos iš organizacijų savanorių būrio, skleisti informaciją, organizuoti paramą ir pan.

Tuo metu savo aplinkoje matėme labai daug pavienių žmonių pagalbos prašymų iš Ukrainos į Lietuvą atvykusioms šeimoms: kas turi batų, kas turi lovelę, kas gali nupirkti maisto pirmosioms dienoms. Supratome, kad šalyje jau turime nemažai ukrainiečių šeimų, kurių tik daugės, ir dar daugiau geros širdies lietuvių, kurie tik ir laukia, kam galėtų padėti. Po kiekvienu tokiu pagalbos prašymu socialinėse medijose matėme net kelias dešimtis komentarų su pasiūlymais nupirkti. 

Tik galų gale nežinai, ar šeima gavo kelias dešimtis maisto maišų, ar nė vieno, nes visi galvojo, kad kažkas kitas nuveš. Tai buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios nusprendėme, jog tokia platforma labai pagelbėtų suvaldyti proceso chaotiškumą ir teisinga linkme nukreipti visų norą pagelbėti.


Esame labai dėkingi

Esame dėkingi prie šio projekto prisidėjusiems asmenims ir įmonėms, kurie tai darė savanoriškais pagrindais:


     Internetinės platformos sprendimą sukūrė ir įgyvendino programinės įrangos kūrimo bendrovė „Coherent Solutions“.     Nuo pirmo skambučio mus palaikė ir dalinosi visa savo patirtimi „Gelbėkit vaikus“.     „Glimsted“ pagelbėjo su visais teisiniais klausimais.


     „VU TechHub“ hakatone gavome neįkainojamų kontaktų ir patarimų.

     Turime „Interveto vizijos“ svetainės talpinimo paslaugą.

Kreipęsi į užsienio įmones platformos įskiepiams, juos gavome nemokamai ar su nemaža nuolaida.


Kodėl reikia tokios platformos?

Dauguma ukrainiečių dar prieš kelis mėnesius pirko butus, svarstė, kokie baldai jiems labiau patinka, kuriame restorane norėtų pavakarieniauti, galbūt keisti darbo vietą, į kurį darželį leisti vaikus. O šiandien jie į mūsų šalį atvyksta turėdami tiek daiktų, kiek gali panešti kuprinėje. Pagalba ukrainiečiams daiktais – yra būdas, kaip sukurti jiems orų gyvenimą čia, Lietuvoje.

Be to, ukrainiečių šeimoms padedančios organizacijos šiuo metu dirba išsijuosusios. Lietuviai jau paaukojo daugybę daiktų, kuriuos organizacijos dalina iš Ukrainos atvykusioms šeimos. Tačiau ne viską įmanoma turėti, kartais poreikis yra labai specifinis, o kartais – reguliarus. Pavyzdžiui, maistas, mišinukai kūdikiams, sauskelnės – galima duoti pirmosioms dienoms, tačiau šių daiktų šeimai reikės nuolat. Ir šioje vietoje būtų galima tokiais poreikiais pasidalinti platformoje Herojams.lt su visais lietuviais, taip įtraukiant daugiau žmonių bei taupant organizacijų finansinius resursus, kurių, esu tikra, dar labiau reikės vėliau, kai motyvacija padėti vis dėlto iš lėto blės.


Kokie poreikiai yra svarbiausi?

Žinoma, pirmiausiai – maistas. Turėjome situaciją, kai mama su trimis vaikais tiesiog stovėjo alkana ir šeimai reikėjo maisto čia ir dabar, greičiau nei jie galėjo gauti kortelę maistui. Taip pat reikia suprasti, kad ši mama su trimis mažamečiais vaikais greičiausiai neturės galimybės dirbti ir tokiu būdu gauti pajamų, dėl to jiems paramos maistu reikės reguliariai. 

Tačiau svarbu ir visa kita. Pavyzdžiui, daugiafunkcinis puodas šeimai, kurioje yra diabetu sergantis vaikas, ar plaukų džiovintuvas mamai, kuri jau seniai nesijautė moterimi.


Aktuali informacija organizacijoms ir savanoriams

Labai kviečiame į Herojams.lt komandą kreiptis tiek visas organizacijas, kurios matytų prasmę naudotis šia platforma, tiek parastus lietuvius, kurie šiuo metu prižiūri ukrainiečių šeimas ir geriausiai žino jų poreikius.Be proto AČIŪ visiems aukojantiems,
Lina ir Eugenijus